ebadu.IPBox

Wstęp

Ulga IPBox to preferencyjna, 5% stawka podatku dochodowego skierowana do podatników uzyskujących dochody ze sprzedaży tzw. kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP).

Za kwalifikowane IP uważa się np.: patent, prawo ochronne na wzór użytkowy, prawo z rejestracji topografii układu scalonego, prawo z rejestracji produktu leczniczego dopuszczonego do obrotu czy też prawo autorskie do programu komputerowego. Podstawą opodatkowania 5% stawką podatku jest suma kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw.

Kwalifikowany dochód zaś to dochód z kwalifikowanego IP, pomnożony przez tzw. wskaźnik NEXUS, zdefiniowany w ustawie o podatku dochodowym. Szczegóły dotyczące tej preferencji podatkowej zostały przedstawione przez Ministra Finansów w wydanych 15.07.2019 objaśnieniach podatkowych.

ebadu.IPBox

Dla kogo?

Usługa ebadu.IPBox jest skierowana do firm uzyskujących dochody ze sprzedaży kwalifikowanych praw własności, wytworzonych, rozwiniętych lub ulepszonych w wyniku działalności B+R prowadzonej przez podatnika.

ebadu.IPBox

Narzędzie do ewidencji ebadu.IPBox

Prawidłowe rozliczenie kosztów kwalifikowanych w ramach stosowania ulgi podatkowej IPBox wymaga rzetelnie prowadzonej dokumentacji oraz wyliczania tzw. wskaźnika nexus dla każdego kwalifikowanego źródła przychodów. Właśnie do tego celu stworzyliśmy system ebadu i usługę ebadu.IPBox. Z nami prowadzenie ewidencji będzie łatwiejsze. Co zyskujesz?

System / narzędzie do celów ewidencji i stosowania ulgi IPBox wraz z wyliczeniem wskaźnika nexus dla każdego ze wskazanych źródeł przychodu (uwaga: dane przychodowe na tym etapie nie są wymagane!)

Doskonałą integrację z pozostałymi usługami ebadu, tj. ebadu.PKUP, ebadu.R&D, umożliwiającą korzystanie z kilku ulg podatkowych jednocześnie w ramach jednego systemu!

Utrzymywanie kopii zapasowych danych i raportów przez cały okres wymagany prawem.

Aktualizacje systemu realizujące aktualne zmiany prawne oraz usprawniające działanie systemu.

Aktualizacje bezpieczeństwa systemu.

Przejrzysty system akceptacji nakładów w projektach B+R.

Wsparcie eksperckie, a zwłaszcza dostęp do dedykowanego doradcy podatkowego w zakresie stosowania ulgi IPBox.

ebadu.IPBox

Oblicz korzyści
ebadu.IPBox

Zobacz jakie korzyści są możliwe dla Twojej organizacji w ramach stosowania ebadu.IPBox. Wprowadź podstawowe dane, aby oszacować faktyczną korzyść dla Twojej firmy!

0
75

Roczna korzyść przedsiębiorcy

Uwaga: przytoczone wyliczenia należy traktować szacunkowo. Faktyczne korzyści ze stosowania ulgi IPBox zależą od przychodów osiąganych ze sprzedaży kwalifikowanych IP oraz wydatków ponoszonych na ich rozwój.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Administratorem danych osobowych przekazanych w formularzu jest ebadu.pl sp. z o.o. z siedzibą w Kiełczowie. Dane osobowe, które podajesz dobrowolnie, będą przetwarzane w celu obsługi zapytania. Dokładne informacje o ochronie danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Wiadomość została wysłana prawidłowo.

Niestety nie udało się wysłać wiadomości. Spróbuj jeszcze raz lub skontaktuj się z nami telefonicznie, lub za pośrednictwem maila.

Omów rozwiązanie

+48 71 75 75 543

Prześlij wiadomość

office@ebadu.pl

ebadu.pl sp. z o.o.
55-093 Kiełczów, Polska
ul. Skowronkowa 1