ebadu.PKUP

Wprowadzenie

Bardzo często aktywności wykonywane przez pracowników, zwłaszcza w firmach technologicznych, są twórcze. W efekcie powstają utwory chronione prawem autorskim.

Pracownik-twórca przenoszący na pracodawcę majątkowe prawa autorskie może korzystać z podwyższonych, 50% kosztów uzyskania przychodu (art. 22 ust. 9 ustawy o PIT). Zastosowanie kosztów autorskich efektywnie zwiększa wynagrodzenia netto pracownika nawet o 15%!

ebadu.PKUP

Dla kogo?

Usługa ebadu.PKUP jest skierowana do firm, których pracownicy, w ramach wykonywanych obowiązków, prowadzą działalność twórczą. Efektem jej stosowania jest wzrost wynagrodzenia netto pracowników, w związku z przeniesieniem praw autorskich do utworów, powstających w ramach umowy o pracę.

Swoistym "efektem ubocznym" korzystania z ebadu.PKUP jest klarowny rejestr przejętych praw własności intelektualnej znacząco ułatwiający weryfikację ich struktury, szczególnie przydatnej w rozważaniach Mergers & Acquisitions (M&A).

ebadu.PKUP

Narzędzie do ewidencji ebadu.PKUP

Prawidłowe stosowanie autorskich kosztów uzyskania przychodu wymaga rzetelnie prowadzonej dokumentacji. Właśnie dlatego stworzyliśmy system ebadu.PKUP. Z nami prowadzenie ewidencji będzie przyjemnością. Co zyskujesz?

Przejrzysty proces akceptacji prac zgłaszanych przez pracowników. Możesz wybrać taki schemat akceptacji, który najlepiej pasuje do Twojej organizacji, typu zgłaszanych utworów czy rodzaju prowadzonych projektów.

Raporty dla każdego uczestnika procesu, na każdym szczeblu organizacji. Stanowią one stosowny dowód na przejście majątkowych praw autorskich. Dostępne na wyciągnięcie ręki.

Aktualizacje systemu o nowe funkcjonalności. Nie musisz dbać o aktualizację systemu czy zmieniające się przepisy. Stale dbamy o to, by system odwzorowywał zmiany prawne oraz dopasowujemy go do zmieniającego się otoczenia i oczekiwań naszych użytkowników.

Doskonałą integrację z pozostałymi usługami ebadu, tj. ebadu.R&D, ebadu.IPBox, umożliwiającą korzystanie z kilku ulg podatkowych jednocześnie!

Aktualizacje bezpieczeństwa oraz pełną zgodność z wymaganiami RODO.

Wsparcie eksperckie, a zwłaszcza dostęp do dedykowanego doradcy podatkowego w zakresie stosowania kosztów autorskich.

Utrzymywanie kopii zapasowych danych przez cały okres wymagany prawem.

ebadu.PKUP

Oblicz korzyści
ebadu.PKUP

Zobacz jakie korzyści są możliwe dla Twojej organizacji w ramach stosowania ebadu.PKUP. Wprowadź podstawowe dane, aby oszacować faktyczną korzyść dla Twojej firmy i pracownika!

25
11000
75

Roczna korzyść pracownika brutto

Roczna korzyść pracodawcy brutto

Uwaga: przytoczone wyliczenia należy traktować szacunkowo. Faktyczne korzyści ze stosowania ulgi zależą od indywidualnych parametrów umowy o pracę czy też kontekstu powstawania prac twórczych!

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Administratorem danych osobowych przekazanych w formularzu jest ebadu.pl sp. z o.o. z siedzibą w Kiełczowie. Dane osobowe, które podajesz dobrowolnie, będą przetwarzane w celu obsługi zapytania. Dokładne informacje o ochronie danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Wiadomość została wysłana prawidłowo.

Niestety nie udało się wysłać wiadomości. Spróbuj jeszcze raz lub skontaktuj się z nami telefonicznie, lub za pośrednictwem maila.

Omów rozwiązanie

+48 71 75 75 543

Prześlij wiadomość

office@ebadu.pl

ebadu.pl sp. z o.o.
55-093 Kiełczów, Polska
ul. Skowronkowa 1